Stav a vzhľad našich vlasov poukazuje, či sme zdraví a či sa správne stravujeme, a preto je veľmi dôležité vedieť, že predčasné šediny sú omnoho viac ako len starosť výzoru. Môžu nás upozorniť na budúce ochorenia a pritiahnuť našu pozornosť na vážne nedostatky v našej strave. Vedeli ste, že môžete navrátiť prirodzenú farbu Vašich vlasov a spomaliť rast šedín?

Tu je vedecké vysvetlenie: Vedci objasňujú, že melanín je zodpovedný za tvorbu kmeňových buniek obsiahnutých v každom uzlíku, a to je príčinou vzniku šedín. Závisiac od našej genetiky, tieto bunky začnú produkovať menšie množstvo pigmentu počas toho, ako starneme, a to má za následok tvorbu šedín.

Pre tradičnú čínsku medicínu je dôvod šedín hlbší ako jednoduché genetické dedičstvo.

Podľa tradičnej čínskej medicíny je zdravie obličiek a kvalita krvi videná vo farbe, sile a stave našich vlasov.

Jedlá, ktoré posilňujú obličky a krv sú chlorofyl, cukrová melasa, čierne sezamové semienka, hijiki riasy, žihľava a hlave pýr. Čínska medicína odporúča vyhnúť sa mliečnym produktom, soli a mäsu.

Šediny môžu byť taktiež dôsledkom poruchy štítnej žľazy. Neprítomnosť vitamínu B5, B6 a B12 vedie k anémii. Nedostatok týchto minerálov a vitamínov je často spojený so zníženou absorpciou a nadmerným rastom baktérii v čreve.

Neprítomnosť vitamínu A, medi a zinku môže viesť k slabej imunite, oslabenému pripojeniu žilovej krvi a niekedy k mŕtvici a poruchám v obehovej sústavy.

Denné užívanie čerstvej šťavy z pýru nám poskytuje veľa úžitkov. Jedným z nich je spomalenie rastu šedín a obnovenie prirodzenej farby. Šťava z pýru je skvelá na prečistenie tela, ako aj na oživenie a regeneráciu pokožky.

 

Ako získať šťavu z pýru

Môžete ju kúpiť v obchodoch so zdravou výživou v sušenej alebo čerstvej podobe, alebo si ho môžete sami vysadiť.

 

Nálev z pýru

Do mixéra vložte nasledujúce ingrediencie:

 

– šálku nakrájaného ovocia vlastného výberu

– šálku citrónovej šťavy

– 30 ml šťavy z pýru

– polievkovú lyžicu medu

– vodu

Konzumujte dvakrát za deň a pozorujte stav farby Vašich vlasov.

 

Zdroj : www.healthylifevision.com